Stable (latest release) - en to he translation catalogue (48 entries)

note: Author URI of the plugin/theme
en: http://wordpress.org/
he: http://he.wordpress.org/

note: Description of the plugin/theme
en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, tags and more from a WordPress export file.
he: ייבוא ​​פוסטים, דפים, תגובות, שדות מיוחדים, קטגוריות, תגיות ועוד מתוך קובץ ייצוא וורדפרס.

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: WordPress Importer
he: ייבוא מוורדפרס

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-importer/
he: https://he.wordpress.org/plugins/wordpress-importer/

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
he: ייבוא ​​<strong>פוסטים, דפים, תגובות, שדות מיוחדים, קטגוריות ותגיות</strong> מתוך קובץ הייצוא וורדפרס.

en: Choose a WXR (.xml) file to upload, then click Upload file and import.
he: בחר קובץ  WXR (.xml) להעלות, ולאחר מכן לחץ העלאת קובץ ולייבא.

en: Howdy! Upload your WordPress eXtended RSS (WXR) file and we&#8217;ll import the posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags into this site.
he: העלה קובץ WXR על מנת לייבא פוסטים, תגובות, שדות מיוחדים, עמודים, קטגוריות ותגים.

en: Import WordPress
he: יבוא וורדפרס

en: A new version of this importer is available. Please update to version %s to ensure compatibility with newer export files.
he: גרסה חדשה של היבואן הזה זמינה. נא לעדכן לגרסה %s כדי להבטיח תאימות עם קבצי ייצוא חדשים.

en: Zero size file downloaded
he: גודל אפס להורדה

en: Remote file is too large, limit is %s
he: הקובץ גדול מדי, המגבלה היא %s

en: Remote server returned error response %1$d %2$s
he: שרת מרוחק החזיר ששגיאה %1$d %2$s

en: Remote file is incorrect size
he: גודלו של הקובץ החיצוני לא תקין

en: Remote server did not respond
he: שרת חיצוני לא מגיב

en: Invalid file type
he: סוג קובץ לא תקין

en: Fetching attachments is not enabled
he: האפשרות ליבוא קבצים מצורפים לא מופעלת

en: Menu item skipped due to invalid menu slug: %s
he: דילוג על פריט תפריט בשל סלאג לא חוקי: %s

en: %s &#8220;%s&#8221; already exists.
he: %s &#8220;%s&#8221; כבר קיים.

en: Failed to import %s &#8220;%s&#8221;
he: תקלה בייבוא %s &#8220;%s&#8221;

en: Menu item skipped due to missing menu slug
he: דילוג עם פריט תפריט בשל חוסר סלאג

en: Failed to import &#8220;%s&#8221;: Invalid post type %s
he: תקלה בייבוא ​​"%s": תוכן מותאם אישית %s לא חוקי

en: Failed to import %s %s
he: תקלה בייבוא %s %s

en: Failed to import category %s
he: תקלה בייבוא קטגוריה %s

en: Failed to import post tag %s
he: תקלה בייבוא תגית %s

en: Failed to create new user for %s. Their posts will be attributed to the current user.
he: תקלה ביצירת משתמש חדש עבור %s. ההודעות שלהם ישוייכו למשתמש הנוכחי.

en: or assign posts to an existing user:
he: או להשייך פוסטים למשתמש קיים:

en: - Select -
he: - בחר -

en: assign posts to an existing user:
he: שייך למשתמש קיים:

en: or create new user with login name:
he: או שתיצור משתמש חדש עם שם משתמש:

en: as a new user:
he: כמשתמש חדש:

en: Import author:
he: מחבר:

en: Submit
he: שלח

en: Download and import file attachments
he: הורד וייבא את הקובץ המצורף

en: Import Attachments
he: קבצים מצורפים

en: If a new user is created by WordPress, a new password will be randomly generated and the new user&#8217;s role will be set as %s. Manually changing the new user&#8217;s details will be necessary.
he: אם משתמש חדש נוצר על ידי וורדפרס, סיסמה חדשה תיווצר באקראי למשתמש ותפקידו יוגדר כ %s. יהיה צורך בשינוי ידני של פרטי המשתמש החדש.

en: Assign Authors
he: שייך מחברים

en: To make it easier for you to edit and save the imported content, you may want to reassign the author of the imported item to an existing user of this site. For example, you may want to import all the entries as <code>admin</code>s entries.
he: כדי להקל עליך לערוך ולשמור את התוכן המיובא, ייתכן שתרצה להקצות מחדש את המחבר של הפריט המיובא למשתמש קיים באתר זה. לדוגמה, ייתכן שתרצה לייבא את כל הערכים בתור מנהל <code>admin</code>.

en: Failed to import author %s. Their posts will be attributed to the current user.
he: תקלה בייבוא המחבר %s. הפוסטים שלהם ייוחסו למשתמש הנוכחי.

en: This WXR file (version %s) may not be supported by this version of the importer. Please consider updating.
he: קובץ זה WXR (גרסה %s) אינו נתמך על ידי גרסה זו של היבואן. אנא שקול לעדכן.

en: The export file could not be found at <code>%s</code>. It is likely that this was caused by a permissions problem.
he: קובץ הייצוא לא נמצא ב-<code>%s</code>. כנראה שהדבר נובע מבעיות שקשורות בהרשאות.

en: Have fun!
he: תהנה!

en: Remember to update the passwords and roles of imported users.
he: זכור לעדכן את הסיסמאות ואת התפקידים של המשתמשים המיובאים.

en: All done.
he: הושלם.

en: The file does not exist, please try again.
he: הקובץ אינו קיים, אנא נסה שנית.

en: Sorry, there has been an error.
he: אירעה שגיאה.

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
he: זה לא נראה כמו קובץ WXR, חסרה גרסה של WXR או שהגרסה איננה חוקית

en: There was an error when reading this WXR file
he: אירעה שגיאה בעת קריאת קובץ WXR

en: Details are shown above. The importer will now try again with a different parser...
he: פרטים מוצגים לעיל. היבואן ינסה שוב עם מנתח תחבירי אחר...
